Ana Sponsor
Ana Sponsor
Go to link
Cafe Sponsoru
Cafe Sponsoru
Ulaşım Sponsoru
Ulaşım Sponsoru
Eğlence Sponsoru
Eğlence Sponsoru
Go to link
Yemek Sponsoru
Yemek Sponsoru
Go to link
1/1

ABOUT RAMS

Koc Stallions is created in April 2010.
The team based on merge of two university teams. Koc Rams and Yildiz Stallions.

 

John D. Harper is the Team's official head coach

For the 2013 season team is getting import players from europe and states and team will challenge some away games in europe for the season.

For this year our goal is dominating every game,

winning championships and creating our legacy!
 

Click on the images for more information about RAMS!

Koç Üniversitesi Amerikan Futbol Topluluğu, Koç RAMS, 2004 senesinde Koç Üniversitesi Öğrencileri tarafından kurulmuştur. Okuldan bağımsız olarak kurulan takım, öğrencilerin kendi imkanlarıyla organizasyonlarını oluşturmuştur. Takımın başına Koray Şahmalı'nın gelmesiyle aktif faaliyetlerine başlamıştır. Kendisi, tıpkı tüm sporcular gibi hiç bir karşılık beklemeden değerli zamanını ve enerjisini RAMS'e vermiştir. 

 

Uzun bir süre korumalar olmadan antrenmanlarını yapan RAMS, ilk defa 2005 yılında BLAST markasının sponsorluğunda katıldığı KFK (Korumalı Futbol Kurulu) Ligi'nin 2. yarısı itibariyle maçlara çıkmaya başlamıştır. 

RAMS'in ilk resmi maçı, Hacettepe Reddears'a karşı Koç Üniversitesi Kampüsünde oynanmış ve Reddears takımının üstünlüğüyle sonuçlanmıştır. RAMS, aynı sezon içinde 4. maçını Anadolu Üniversitesi karşısında 52-12 kazanmıştır ve böylelikle ilk resmi galibiyetine kavuşmuştur. Aynı sezon, Milli Takım'a ilk sporcusunu (Saygun Ofluoğlu) göndermenin de gururunu yaşamıştır. 

 

2005-2006 sezonunda KFK liginde mücadele etmeye devam eden RAMS, ilk tam sezonunda "kazanan takım" konumuna gelmiştir. 2006-2007 sezonu itibariyle kulüpleşme sürecini tamamlamış olan RAMS, Koç Üniversitesi Yönetimi tarafından kabul görmeye başlamıştır. Sportif başarının yanı sıra RAMS, Blast markası ile ülke genelinde taraftar ürünlerinin mağaza satışını gerçekleştiren ilk amerikan futbolu takımıdır.

 

2007-2008 sezonu itibariyle Federasyon'un organize ettiği TAFL'ye katılarak İstanbul Grubunda mücadele etmeye başlayan RAMS, Blast markasından boşalan ana sponsorluğu AYGAZ firması ile doldurmuştur. Bu sezon grup maçları sonrasında çeyrek finale çıkmıştır. 

 

2009-2010 sezonuna kadar hem Kulüpler Ligi'nde hem de Üniversiteler Ligi'nde mücadele eden RAMS, Üniversiteler Ligi'nde her sene çeyrek final oynamasına karşın kulüpler liginde bu başarıyı 1 kere gösterebilmiştir. 2010 senesi itibariyle Koç Üniversitesi Yönetimi tarafından takımın başına Amerika'dan Koç Daniel Gray getirilmiştir.

 

2009-2010 sezonu sonunda Yıldız Stallions Amerikan futbol takımı ile birleşen Koç RAMS, Koç Stallions adıyla 2010 senesi itibariyle Kulüpler Ligi'nde mücadele etmeye başlamıştır. 3 sezon sürecek birliktelik süresince yurtiçi ve yurtdışı resmi ve hazırlık maçları dahil olmak üzere 12 galibiyet 3 mağlubiyet almıştır. İlk 2 sezon Rhett Burns ve Jay Mosser yönetiminde olan Koç Football organizasyonu, 3. Sezon itibariyle John Douglas Harper ile anlaşmıştır. 

 

2012 sezonu itibariyle ana sponsoru AYGAZ'ın yanına Planet Cafe ve Yemekhane firmaları da eklenmiştir.

 

2013-2014 sezonu itibariyle koç John Harper Douglas yönetiminde Üniversiteler Ligi, Profesyonel Lig ve Avrupa maçlarında yeniden Koç RAMS ismiyle sahada yerimizi almaya devam edeceğiz.